Matematika házi feladat, valaki segítene?


A Dunából kotrógéppel emelik ki a homokot. A kotrógépről lehulló homok 3,6 m magas kúpot képez, amely alul 12 m széles. Hány tonnás teherautó szállíthatja el ezt a homokkúpot? ( Egy köbméter nedves homok tömege kb. 2tonna .)


Egy társaságban van hat fiú és néhány lány. Minden fiú pontosan két lányt ismer, és minden lány pontosan három fiút ( az ismeretség kölcsönös). Hány lány van a társaságban ?


2012. márc. 19. 14:18
 1/2 BKRS ***** válasza:

2. feladat:

mondjuk n db lany van.

Az ismerettsegek szamat ketfele modon szamithato ki:

2*6 = 3*n

Ebbol

n = 4

2012. márc. 19. 14:42
 2/2 BKRS ***** válasza:

Elso feladat:

A kup terfogata: alapterulet*magassag/3

Ennek a ketszerese lesz a homok tomege.


Az alap kor alaku, tehat az alapterulet = sugar^2 * Pi

vagyis 36*Pi

Akkor a terfogat viszont:

3,6*36*Pi/3 = 43,2*Pi (kobmeter)

Ennek a tomege pedig: 86,4*Pi tonna

2012. márc. 19. 14:45