°Matematika valaki segítene benne?


1; Kata megszámozta a füzetének oldalait. Eddig 31 számjegyet használt fel. Hány oldalt számozott meg eddig, ha a legelső oldalon egyessel kezdte a számozást ?


2, Melyik két számra gondoltam, ha összegük 12, különbségük pedig 6 ?


2012. márc. 20. 13:53
 1/3 Kinga néni ***** válasza:

1)

ezt akár úgy sem nehéz kiszámolni, h egyesével megszámolod! úgyhogy bízz egy kcisit Magadban!

indulj el 1-től. meddig használ fel oldalanként egy számjegyet? utána oldalanként 2-t használ ugye, mivel kétjegyű számok következnek. tehát a megmaradt számjegyeket el kell osztani kettővel.


így a válasz: az egyjegyű számok száma + az általa leírt kétjegyű számk száma (ahogy azt fent kiszámoltad)


ha nem megy, leírom részletesen



2)

hányadikos vagy? ha már tanultátok az egyenleteket:

(1) x + y = 12

(2) x - y = 6

(2) -ből: x=6+y


ezt bíhelyettesíted (1)-be:

6+y+y=12

2*y=6

y=3


viasszahleyettesítve: x=6+3=9


y=3

x=9


ha nem tanultátok még, leírom a kilogikázós verziót.

2012. márc. 20. 14:05
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Hát számold végig.

2.

(1) x+y=12

(2) x-y=6

Kifejezem az első egyenletből x-et vagy y-t. Én y-t:

y=12-x

Behelyettesítek az (2)-be.

x-(12-x)=6

x-12+x=6

2x-12=6

2x=18

x=9

Kiszámolom a kifejezett y-ból:

y=12-9=3


Ellenőrzés:

x+y=12 --- > (9+3=12) pipa

x-y=6 --- > (9-3=6) pipa

2012. márc. 20. 14:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem láttam még, hogy érkezett megoldás. bocsi
2012. márc. 20. 14:12