2012. márc. 26. 18:40
1/4 anonim válasza:
Be kell szorozni 75.000-el
300.000 cm^2 amit remélhetőleg át tudsz váltani m^2-re
2/4 anonim válasza:
A térképen az 1: 75000 méretarány azt jelenti, hogy az, ami a térképen pl. 1 cm az a valóságban:
1*75000 = 75000 cm = 750 m
2 cm a térképen = 2*750 = 1500 m a valóságban
A térképen a 2 cm x 2 cm-es földdarab a valóságban: (2*750) * (2*750) = 1500 *1500 =
= 2 250 000 m² = 2,25 km²
4/4 anonim válasza:
1cm = 75 000cm = 0,75 km
1cm² = 1cm * 1cm
1cm² = 0,75 km * 0,75km
1cm² = 0,5625 km²
mivel neked 4 kell ezt megszorzod 4el így 2.25 km²
Én így jegyeztem meg.