Egy földdarab területe az 1:75000méretarányú térképen 4 cm^2. Mekkora a területe a valóságban?

2012. márc. 26. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Be kell szorozni 75.000-el


300.000 cm^2 amit remélhetőleg át tudsz váltani m^2-re

2012. márc. 26. 18:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A térképen az 1: 75000 méretarány azt jelenti, hogy az, ami a térképen pl. 1 cm az a valóságban:


1*75000 = 75000 cm = 750 m


2 cm a térképen = 2*750 = 1500 m a valóságban


A térképen a 2 cm x 2 cm-es földdarab a valóságban: (2*750) * (2*750) = 1500 *1500 =

= 2 250 000 m² = 2,25 km²

2012. márc. 26. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:
oké, ezt rosszul mondtam
2012. márc. 26. 20:54
 4/4 anonim ***** válasza:

1cm = 75 000cm = 0,75 km

1cm² = 1cm * 1cm

1cm² = 0,75 km * 0,75km

1cm² = 0,5625 km²

mivel neked 4 kell ezt megszorzod 4el így 2.25 km²

Én így jegyeztem meg.

2012. márc. 27. 16:33