Egy tervrajzon egy távolság 32 mm. Mekkora a távolság a valóságban, ha a tervrajz méretaránya : 4:1 ezt hogyan kell megcsinálni? Valaki segítsen gyorsan lécci!

2012. márc. 20. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:

1/4=x/32


x=1/4*32=8

2012. márc. 20. 15:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Fú lehet elkúrtam :D
2012. márc. 20. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:
4-szer 32 mm, azaz 128 mm.
2012. márc. 20. 15:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó méretarányt néztél? Mert ha igen, akkor 4 x 32 mm-nek kellene, hogy legyen, vagyis 128 mm. Ez nem valószinű.
2012. márc. 20. 15:48
 5/8 A kérdező kommentje:
jót így van írva a tankönyvbe .. :/ csak az a baj , hogy nem értem hogy hogyan kell kiszámolni .. :\
2012. márc. 20. 16:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezek csupán aránypárok.
2012. márc. 20. 16:54
 7/8 Silber ***** válasza:

A méretarány értelmezése M x:y forma esetén:

Ami a lapon x egységnyi, az a valóságban y egységnyi.

Tehát ami a lapon 4 mm, az a valóságban egy.

Így a valós méret 32/4=8 mm.

2012. márc. 20. 17:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Na csak jól mondtam. XD

Ez egy felnagyított rajz elméletbe, ezért nagyobb a rajz aránya.

Bár kissé meglepődtem mert nekünk tanítottak hasonlót csak ilyennel még nem találkoztam. De a nagyon kis alkatrészeknél biztos van ilyen.

2012. márc. 20. 17:33