2√x =x−3


4x=x^2-6x+9


2012. márc. 24. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
1. Négyzetre emelsz, és behelyettesítesz a másodfokú egyenlet megoldóképletébe. A másodiknál egy oldalra rendezel és megoldóképlet.
2012. márc. 24. 23:00
 2/3 anonim ***** válasza:

2√x =x−3

Gondolom nem vettétek a complex számokat, tehát 2√x csak pozítiv lehet, azaz csak x>3 esetén van értelme a feladatnak.


x>3 esetén viszont négyzetre emelhetem:

4x = x^2 - 6x + 9

x^2 - 10x + 9 = 0


Innen x=1 és x=9. 1 ugye nem felel meg a feltételnek, 9 pedig a megoldás.


Jaaa, most esett le mi a kérdés.


Négyzetre emelsz: (kicsit részletesebben leírom a lépéseket)

(2√x)^2 = (x-3)^2

2^2 * √x^2 = (x-3)*(x-3)

4 * x = x^2 - 3x - 3x + 9

2012. márc. 24. 23:05
 3/3 A kérdező kommentje:

Ja azt nem vágtam, hogy lesz 2-ből 4.

Nem mintha tök egyértelmű lett volna... :D

Köszi.

2012. márc. 24. 23:42