2012. márc. 22. 21:02
1/5 anonim válasza:
Ha c az átfogó, akkor c^2 =a^2 + b^2, tehát 200=100 + b^2, amiből b^2=100, tehát b = 10 cm. (Pitagorasz-tétel)
2/5 A kérdező kommentje:
kösz :D
2012. márc. 22. 21:05
3/5 anonim válasza:
Gondolom b egy befogó. Ekkor:
b^2=c^2-a^2
b^2=200-100=100
mivel b>=0, ezért
b=10cm
4/5 anonim válasza:
Nem azért, de van a jobb oldalon egy gyökvonás is, ami félek, egy kicsit megnehezíti a megoldást...
5/5 anonim válasza:
Itt nem okoz semmi gondot a gyökvonás.
Az előző válaszadók sorába állok mivel b az 10cm.
M1:(Pitagorasz tétel)
b="gyök alatt"(c^2 - a^2) amennyiben b az egy befogó, azaz
b="gyök alatt"(200-100)
b=10cm
M2:
Tudni lehet hogy 'a' oldalú négyzet átfogója megegyezik ('a' * "gyök alatt"2)-vel (Pitagorasz tétellel egyszerűen belátható)
A kérdéses háromszög pedig éppen egy négyzetből lett kiragadva, ahol az eredeti 'a' oldal a négyzet oldala, a 'c' átfogó pedig ennek a négyzetnek az átlója, mivel c=a * "gyökalatt"2. Ebből pedig az következik, hogy a 'b' oldalunk is a négyzet oldala -> a=b=10cm
bocs a hosszú válaszért, csak észrevételként leírtam!