Ha egy derékszögü háromszögben az 'a'=10cm és 'c'=10*'gyökalatt'2 cm, akkor hány centi a 'b'?

2012. márc. 22. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha c az átfogó, akkor c^2 =a^2 + b^2, tehát 200=100 + b^2, amiből b^2=100, tehát b = 10 cm. (Pitagorasz-tétel)
2012. márc. 22. 21:05
 2/5 A kérdező kommentje:
kösz :D
2012. márc. 22. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom b egy befogó. Ekkor:

b^2=c^2-a^2

b^2=200-100=100

mivel b>=0, ezért

b=10cm

2012. márc. 22. 21:06
 4/5 anonim válasza:
Nem azért, de van a jobb oldalon egy gyökvonás is, ami félek, egy kicsit megnehezíti a megoldást...
2012. márc. 28. 09:05
 5/5 anonim válasza:

Itt nem okoz semmi gondot a gyökvonás.

Az előző válaszadók sorába állok mivel b az 10cm.


M1:(Pitagorasz tétel)

b="gyök alatt"(c^2 - a^2) amennyiben b az egy befogó, azaz

b="gyök alatt"(200-100)

b=10cm


M2:

Tudni lehet hogy 'a' oldalú négyzet átfogója megegyezik ('a' * "gyök alatt"2)-vel (Pitagorasz tétellel egyszerűen belátható)

A kérdéses háromszög pedig éppen egy négyzetből lett kiragadva, ahol az eredeti 'a' oldal a négyzet oldala, a 'c' átfogó pedig ennek a négyzetnek az átlója, mivel c=a * "gyökalatt"2. Ebből pedig az következik, hogy a 'b' oldalunk is a négyzet oldala -> a=b=10cm


bocs a hosszú válaszért, csak észrevételként leírtam!

2012. márc. 28. 22:36