Mekkora az egységsugarú kör 270°-os középponti szögéhez tartozó ívének hossza?

2012. márc. 21. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

K=2r*3,14=2*3,14=6,28


270/360=i/6,28

i=4,71

2012. márc. 21. 17:10
 2/4 anonim ***** válasza:

egységsugarú kör kerülete: 2r(pi)

270/360=3/4

ív hossza: 3/4*2r(pi)=3/2r(pi)

2012. márc. 21. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Megint megelőztél :D
2012. márc. 21. 17:12
 4/4 A kérdező kommentje:
köszii :)
2012. márc. 22. 20:20