Egységsugarú kör sin-ra és cos-ra, hogyan csináljam meg?


A gondom az,hogy nem értem miként számoljam ki egységsugarú körben a sin,cos-okat 90(fok) felett.Pl. sin120,cos270 stb

Kérlek szépen magyarázzátok meg!


2011. márc. 22. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is meg kell tanulnod, hogy mik az előjelek az egyes negyedekben. Sinusnak sorban: +,+,-,- Cosinusnak +,-,-,+

Tehát pl. a 120 fok sinusa + lesz. A 120 fok a 60fok tükörképe a második negyedben, így sin120 = sin 60

cos 270 az a cos 90-nek felel meg, cos 90 pedig 0, tehát cos270 is 0

2011. márc. 22. 17:46
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi de ez nem volt nagy segítség,most mindent képzeljek el ,,tükörkép'' szerint? -.-
2011. márc. 22. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, de épp melóztam nem volt sok időm.

Ha teljesen numerikuisan szeretnél gondolkodni, akkor a következőt kell tenned.

Adott egy szög, aminek keresed a szinuszát, koszinuszát.

Ha ez a szög 0-90 között van, akkor ugye számológép, vagy a nevezetes szögek, 0,30,45,60,90.

Ha a szög 90-180 között van, akkor vond ki a szöget 180-ból, és az lesz a megfelelője, persze az előjelre figyelni kell, a szinusz itt pozitiv, a cos már negatív. Azaz pl.: 150fok, az 180-150 = 30 foknak felel meg, tehát sin 150 = sin 30 (hiszen előjel ugyanaz), de cos 150 = -cos30, hiszen a cos itt - előjellel szerepel.


Ha a szög 180-270 között van, akkor a szögből vond ki a 180fokot. itt a sin és a cos is negatív.

Tehát sin 210 = -sin 30 mivel 210-180 = 30

és cos 210 = -cos 30

270-300-ig pedig 360-ból vond ki a szöget, itt a sin negatív, a cos pozitív lesz, tehát pl.

sin 330 = -sin 30 mivel 360-330 = 30

cos 330 = cos 30

2011. márc. 22. 19:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ezt vártam :D csütörtökön exi lesz erre készültem.Más suliba mentem és le vagyok maradva a leckékkel egy kicsit.Köszi
2011. márc. 22. 20:13