Kémia. Hogyan lehet megoldani egy egyensúlyi koncentrációval kapcsolatos feladatot?

Pl: az egyensúlyi koncentrációk megvannak adva, ebből kell kiszámolni a keletkező, majd a kiindulási koncentrációkat. Hogyan kène? Fontos lenne:/
2012. márc. 20. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
konkrétabban nemtudnád leírni a feladatot? gondolom nemcsak ennyi ehhez több adat kellene szerintem
2012. márc. 20. 19:46
 2/5 A kérdező kommentje:

Feladat:

Mennyi a kiindulási koncentráció, ha:

[N2]e = 2,5 mol/dm3

[H2]e=2 mol/dm3

[NH3]e=6mol/dm3

Ugye az NH3 keletkező koncentrációja is kiszámolható az: 6 lett. Ebből azt nem tudom hogyan kell kiszámolni a N2 és a H2 keletkező koncentrációját. Ha ezt tudnám menne a feladat :)

2012. márc. 20. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:

szóval N2 + 3H2 = 2NH3

kiindulás: 5,5 11 0

átalakulás: -3 -9 6

egyensúly: +2,5 +2 +6

az a lényeg h 6-ból következtetünk h 6mol/dm3 alakul át ugye ez 2mol NH3, ebből következik h 1 mol anyag itt az N2 az 6/2=3mol/dm3 fog átalakulni, ebből pedig könnyen kilehet h 3mol H2 az 9mol/dm3 anyagot jelent. utána már csak össze kell adni őket és kijön a kiindulásikonci.

2012. márc. 20. 20:31
 4/5 anonim ***** válasza:

nah ez kicsit egybefolyt tehát h biztosra menjünk:

N2 kiindulási= 2,5+3=5,5mol/dm3

H2 kiindulási= 2+9=11 mol/dm3

remélem azért érthető szólj ha vmi nem stimmel :)

2012. márc. 20. 20:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors segítséget,sokat segített! :) Meg is értettem ;)
2012. márc. 24. 12:14