Matekfeladat. Hogy oldom meg ezt? Sin (2x-π/3) +1=0

előre is köszi
2012. márc. 18. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Sin (2x-π/3) +1=0

Sin (2x-π/3) = -1

Sin y = -1

y= 270+k*360 = 3/2π+k*2π


3/2π+k*2π = 2x-π/3

2π+k*2π = 2x

π+k*π = x


(ugye itt a π=180 fok)

2012. márc. 18. 19:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. márc. 19. 19:40