előre is köszi2012. márc. 18. 18:31
1/2 anonim válasza:
Sin (2x-π/3) +1=0
Sin (2x-π/3) = -1
Sin y = -1
y= 270+k*360 = 3/2π+k*2π
3/2π+k*2π = 2x-π/3
2π+k*2π = 2x
π+k*π = x
(ugye itt a π=180 fok)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. márc. 19. 19:40