A két ismeretlennel és a képletekkel nem tudok mit kezdeni.
Segítenétek?
2012. márc. 16. 14:53
1/3 bongolo válasza:
Igen, 2 ismeretlened van, de van is hozzá 2 információ vagyis fel tudsz írni 2 egyenletet.
Legyen az üresjárati feszültség U, a belső ellenállás r. Az áramforrásra kapcsolt ellenállás sorban lesz a belső ellenállással. Ugye ezt érted? Segítségül találtam hozzá a net-en egy ábrát (U helyett itt E az üresjárati feszültség jele):
Soros kapcsolásnál (r és R ellenállások) az R-re eső feszültség U1=U·R/(R+r). Ez az az összefüggés, amivel fel lehet írni az egyenleteket:
U·4/(R+4)=6
U·8/(R+8)=9
A megoldás már megy, ugye?
2/3 bongolo válasza:
Ja, bocs, az egyenletekben kis r-et kellett volna írnom:
U·4/(r+4)=6
U·8/(r+8)=9
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. márc. 17. 17:24