Megi10 kérdése:

Online matekhoz értőt keresek, aki emailen keresztül elmagyarázna nekem néhány matekpéldákat, valaki segítene?

2012. márc. 16. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyne, igen, és a munkadíj is utalható interneten keresztül. Kényelmes módszer.
2012. márc. 16. 12:21
 2/6 fakkoff válasza:
nyomjad, hátha :D
2012. márc. 16. 20:03
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Egy gyertyagyárban négyzet alapú egyenes gúla alakú gyertyát is öntenek,melynek térfogata 76cm 3. Egy műszakban 1500 darab ilyen alakú gyertyát gyártanak. Hány liter viaszra van szükség, ha tudjuk, hogy a felhasznált anyag 5%-a veszteség?

2.Egyenlet megoldás a valós számok halmazán : gyök alatt x négyzet = 9

3. Aszaláskor a szilva tömegének 65%-át elveszti. Hány kg szilvából lesz 7 kg aszalt szilva?

4.Egy 10 tagú csoportban mindenki beszéli az angol és a német nyelv valamelyikét. Hatan

beszélnek közülük németül, nyolcan angolul. Hányan beszélik mindkét nyelvet?

Válaszát indokolja számítással, vagy szemléltesse Venn-diagrammal!

5.Egy farmernadrág árát 20%-kal felemelték, majd amikor nem volt elég nagy a forgalom,

az utóbbi árat 25%-kal csökkentették. Most 3600 Ft-ért lehet a farmert megvenni.

Mennyi volt az eredeti ára?

2012. márc. 16. 20:40
 4/6 anonim ***** válasza:

76 cm³ * 1500 = 114000 cm³ = 114 dm³ = 114 liter


114 * 1,05 = 119,7 liter viaszra lesz szükség, ha a veszteség 5%-os (5% = 0,05)

_________


√x² = 9


√x² = x = 9

_________


x * (1 – 0,65) = x * 0,35 = 7


x = 7/0,35 = 20 kg-ból lesz 7 kg aszalt szilva



Küldhetsz privát e-mailt. A válaszlevélben megadom majd az e-mail címemet.

2012. márc. 17. 10:22
 5/6 anonim ***** válasza:

6 + 8 = 14


14 – 10 = 4 (ennyien voltak kétszer számolva, mert két nyelvet tudtak)


Ellenőrzés:


Csak német tudás: 6 – 4 = 2

Csak angol tudás: 8 – 4 = 4

Mindkét nyelv tudása: 4


Összesen: 2 + 4 + 4 = 10

_________


Az eredeti ár: x Ft


Felemelt ár: x * 1,2


A később lecsökkentett ár: Felemet ár * 0,75 = x * 1,2 * 0,75 = x * 0,9 = 3600


x * 0,9 = 3600


x = 3600/0,9 = 4000


Ellenőrzés:


Felemelt ár: 4000 * 1,2 = 4800


Lecsökkentett ár: 4800 * (1 – 0,25) = 4800 * 0,75 = 3600 Ft

2012. márc. 17. 12:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt a gyertyás példánál ezt a második részt rosszul számoltam, nem 1,05-tel kell szorozni, hanem 0,95-tel elosztani (nem csináltam meg az ellenőrzést, így nem vettem észre, hogy elírtam).


114/0,95 = 120 liter (mert a 114 liter csak a 95%-a az egésznek, mert az egész mennyiségnek csak a 95%-át fogjuk tudni hasznosítani, mert 5%-a elveszik)


Ellenőrzés:


Mivelhogy a veszteség 5%, vagyis: 5/100 = 0,05, ez azt jelenti, hogy a 120 liternek az 5%-a elveszik és ami marad, annak kell lennie a 114 liternek.


A 120 liter 5%-a: 120*5/100 = 120*0,05 = 6 liter (ez fog elveszni és ami marad annak kell a 114 liternek lennie):


120 – 6 = 114 liter

2012. márc. 18. 11:08