Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki megoldaná ezt nekem?

Valaki megoldaná ezt nekem?

Figyelt kérdés
három falu egymás között körutat szeretne építeni , mely mindhárom falun átmegy.A faluk koordinátája(0,0)(5,53)(77,8).Milyen hosszu lenne épített körut ha a koordináta rendszerbe 5 egység 1 KM-nek felel meg?

2012. márc. 13. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Megkeresed a három pont által meghatározott háromszög köré írható körének középpontját, kiszámolod a sugarát, abból a kör kerületét és osztod 5-tel.

Háromszög köré írható kör középpontját az oldalfelező egyenesek metszéspontjaként határozhatod meg.

2012. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ezt a számokkal is kitunád fejezni? mivel még ezen kivul van 4 majdnem ilyen feladat legalább ez a kidolgozott plda legíyen már meg pls

köszönöm

2012. márc. 13. 13:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem számolom ki helyetted.
2012. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ott a megoldás menete, leülsz és kiszámolod. Ha van időd itt olvasgatni, van időd azt is megcsinálni. cSak délután negyed 3 van. Tanuljál.
2012. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen csak az a baj hogy ezt nem vettük még és azért nem tudom. Most jelenleg a koordináta geometriában a vektoroknál tartunk. Ha ki tudnám számolni akkor nem kérnélek meg ilyenekkel.
2012. márc. 13. 14:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd meg, hogy nem derékszögű-e a háromszög, mert akkor az átfogó lesz a kör átmérője. Más ötletem nincs, ha még nem tanultátok az egyenes egyenletét.
2012. márc. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!