-oldat tömege 400g,oldószeré 380g,akkor mennyi a tömeg%nak és az oldott anyagnak
-oldott anyag tömege 30g,tömeg% 5%,akkor mennyi az oldat és az oldószernek?
-oldat tömege 50g,a oldott anyagé 10g,akkor mennyi az oldószeré és a mennyi a tömeg%????
2012. márc. 12. 20:31
1/2 anonim válasza:
1.oldott anyag tömege 400-380=20g
Tömeg% számítás: Ha 400g ban van 20 g oldott anyag
akkor 100g ban van x g
Ebből, x=100*20/400=5% os
Többit is hasonlóképpen:D
2/2 anonim válasza:
vagy ha nem szereted az aránypárokat
tömegszázalék = (oldott anyag tömege / oldat tömege) * 100