Kémia házit hogyan kell megoldani?


-oldat tömege 400g,oldószeré 380g,akkor mennyi a tömeg%nak és az oldott anyagnak

-oldott anyag tömege 30g,tömeg% 5%,akkor mennyi az oldat és az oldószernek?

-oldat tömege 50g,a oldott anyagé 10g,akkor mennyi az oldószeré és a mennyi a tömeg%????


2012. márc. 12. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

1.oldott anyag tömege 400-380=20g

Tömeg% számítás: Ha 400g ban van 20 g oldott anyag

akkor 100g ban van x g

Ebből, x=100*20/400=5% os

Többit is hasonlóképpen:D

2012. márc. 12. 20:49
 2/2 anonim ***** válasza:

vagy ha nem szereted az aránypárokat


tömegszázalék = (oldott anyag tömege / oldat tömege) * 100

2012. márc. 12. 23:59