Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megoldani ezt a...

Hogyan kell megoldani ezt a kémia házit?

Figyelt kérdés

Oxigéntartalmú vegyületeket állítunk össze úgy, hogy a R-C-R’ általános képletbe –R és –R’ helyébe az alábbi atomcsoportokat helyettesítjük:

A./ -H B./ -CH3 C./ -OH D./ -O-CH3

Írd fel a konstitúciós képletét és a tudományos nevét azoknak a vegyületeknek, melyekben az R és R’ helyére az alábbi csoportok kerülnek!


a./ b./ c./ d./ e./ f./ g./ h./

-R A A B B C A A B

-R’ A B B C C D C D


2010. nov. 17. 03:36
 1/6 Silber ***** válasza:
46%
"Kérlek" szükségeltetik, baszod!
2010. nov. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sorry, nem vagyok még otthon itt ne haragudj...:( ja és Kérem szépen h aki tud az segítsen. Előre is köszönöm.
2010. nov. 17. 19:19
 3/6 Silber ***** válasza:

Na, ez mindjárt más. Ahol a ligandumokban van oxigén, ott nem egészítettem ki továbbival. A konstitúciót rád bízom, azzal agyalhatsz picit.

A: Metanal (formaldehid)

B: Etanal (acetaldehid)

C: Pronanon (aceton)

D: Etánsav (ecetsav)

E: Metán-diol

F: Metil-formiát

G: Metanal

H: Propanon


Bár ha azt mondanád, hogy a C-atomhoz kapásból kapcsolódik egy oxigénatom (kettős kötéssel), akkor egész más lenne a szitu.

2010. nov. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen kapcsolódik csak ahogy becopiztam worldből úgy nem rakta be az oxigén kettős kötését. Köszi a válaszod,de ak így teljesen más lesz. az első ha jól tudom akkor CH2O2-vagyis hangyasav de a többit nem tudom kérlek segíts ha tudsz.
2010. nov. 17. 21:15
 5/6 Silber ***** válasza:

Mondhattad volna előbb is basszus...

A: Metanal (formaldehid)

B: Etanal (acetaldehid)

C: Propanon (aceton)

D: Etánsav (ecetsav)

E: Metanon (mivel metán, csak van egy oxocsoportja, tipp)

F: Metánsav (hangyasav)

G: Észter, de most hirtelen nem tudom elnevezni (Metilészter?)

H: Dimetil-észter

2010. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2010. nov. 17. 23:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!