Hogyan oldhatnám meg a kémia házhit?


1)Be kell írni,hogy melyikre melyik jellemző

A)telítetlen oldat B)telített oldat C) mind2 D) egyik sem

a)hígítható..... b)töményíthető.... c)keverék.....

d)egyszerű anyag.... e)oldószer és oldott anyag elegye.....

2)vas+.....=vas-szulfid

.....+oxigén=magnézium-oxid

3)oldat tömege 150g a tömeg% 20%,akkor mennyi az oldott anyag és az oldószer tömege?

4) hány g 12 tömeg%-os cukoroldat készíthető 108g oldatból?


2012. márc. 12. 19:11
 1/5 BKRS ***** válasza:

a) C

b) A

c) attol fugg, minden oldat keverek, de nem minden keverek oldat.

d) D

e) attol fugg telitett-e.


2)

ken

magnezium

3)

oldott anyag: 0,2*150g = 30g

oldoszer: 150-30=120g

4)

attol fugg hany %-os az oldat.

2012. márc. 12. 19:17
 2/5 A kérdező kommentje:

4)12 tömeg%-os az oldat

ja és még egy van

5)

-oldat tömege 400g,oldószeré 380g,akkor mennyi a tömeg%nak és az oldott anyagnak

-oldott anyag tömege 30g,tömeg% 5%,akkor mennyi az oldat és az oldószernek?

-oldat tömege 50g,a oldott anyagé 10g,akkor mennyi az oldószeré és a mennyi a tömeg%????


előre is köszi ^^

2012. márc. 12. 19:30
 3/5 wandermoon válasza:

5)400g oldat - 380g oldószer = 20g oldott anyag

20g/400g=0,05,azaz 0,05*100=5% 5tömegszázalékos az oldat, másképp: az oldat 5%-a az oldott anyag, mert 400g*5%=20g.


Ha az oldott anyag 30g és ez az oldatnak 5%-a, akkor az előbbiek alapján: 30g/Xgramm oldat=0,05, ebből X=30/0,05=600gramm. Ell.:30/600=0,05=>5%


Ha az össz oldat tömege m=50g és ebből 10g az oldott anyag, akkor ez 10g/50g=0,2=>20tömegszázalékos oldat.

2012. márc. 13. 10:14
 4/5 wandermoon válasza:

4) Tedd fel a kérdést pontosan!

Ha ez a kérdés:

Hány g 12tömegszázalékos cukoroldat készíthető 108g cukorból?

108/x=0,12 >>yx=108/0,12=900g

900g 12w%-os cukoroldatban 108g cukor van. 108/900=0,12=>12%

2012. márc. 13. 10:24
 5/5 wandermoon válasza:
Elírtam véletlen van >>yx , ez csak három db >>> nyíl akart lenni. bocs
2012. márc. 13. 10:25