Asszociatív-e és zárt-e a következő művelet (c=0 kizárása mellett) f (x, y) = (2-2c (x+y) ) ) / (c3xy-c2 (x+y) -c)?

2012. márc. 12. 13:25
 1/3 BKRS ***** válasza:

Mi az alaphalmaz? Ez kell a zartsaghoz.

Eggyel tobb zaro zarojeled van mint nyito, igazitsd ki legyszives.

A nevezoben a 2 es a harom azok konstans szorzok vagy esetleg hatvanyok?

A hatvanyokat a neten ^ jellel szokas irni,

pl c negyzet = c^2

c a ketikszediken: c^(2x)

c negyzet szer x : (c^2)x

c negyzet az ikszediken: ((c^2)^x)

c a ketto az ikszediken: c^(2^x)

2012. márc. 12. 14:17
 2/3 A kérdező kommentje:
f (x, y) = (2-2c (x+y) ) / (c^3xy-c^2 (x+y) -c). Azt hiszem az alaphalmaz az R.
2012. márc. 14. 07:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Az f(f(x,y),z)=f(y,f(x,z)) egyenlettel addig nincs gond, ameddig az egyik részműveletnél a nevező adott számpárra zérussá nem válik. Kérdés csupán, hogy élhetek-e azzal a feltétellel, hogy a nevező sohase legyen zérus? (Például c=1 esetén az f(2,3) értelmetlen.) És még 1/c egységelem is elmenne, de...
2012. márc. 14. 08:41