2012. márc. 6. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
ez így nem négyzet lesz?
2012. márc. 6. 21:14
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, rajzolj fel két merőleges egyenest és húzz egy oldalt a metszésponthoz közel és vele párhuzamsan még egyet a túl oldalt, de távolabb a középponttól és meg is van a két alap
2012. márc. 6. 21:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Adott

k - a középvonal hossza

T = ? - a trapéz területe


Ha a trapéz alapjai

a és b

a magassága

m,

akkor a trapéz területe

T = [(a + b)/2]*m


Mivel a középvonal hossza

k = (a + b) /2

a trapéz területe így is írható

T = k*m


Az egymásra merőleges átlók miatt a trapéz magassága

m = a/2 + b/2

m = (a + b)/2

vagyis ugyanannyi, mint a középvonal hossza, ezért a trapéz területe

T = k²

=====


DeeDee

************

2012. márc. 7. 14:13