2012. márc. 6. 20:53
2/3 A kérdező kommentje:
Nem, rajzolj fel két merőleges egyenest és húzz egy oldalt a metszésponthoz közel és vele párhuzamsan még egyet a túl oldalt, de távolabb a középponttól és meg is van a két alap
2012. márc. 6. 21:52
3/3 anonim válasza:
Adott
k - a középvonal hossza
T = ? - a trapéz területe
Ha a trapéz alapjai
a és b
a magassága
m,
akkor a trapéz területe
T = [(a + b)/2]*m
Mivel a középvonal hossza
k = (a + b) /2
a trapéz területe így is írható
T = k*m
Az egymásra merőleges átlók miatt a trapéz magassága
m = a/2 + b/2
m = (a + b)/2
vagyis ugyanannyi, mint a középvonal hossza, ezért a trapéz területe
T = k²
=====
DeeDee
************