(a^2*b-2*a*b) /a*b ebből h lesz a-2?


le kell egyszerűsíteni, de nem tudom h ebből h lesz a-2....

valaki leírná részletesen?


2012. márc. 6. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
(a^2*b-2*a*b)/a*b=(a*(a*b)-2*(a*b))/a*b=(a-2)*(a*b)/a*b=a-2
2012. márc. 6. 16:18
 2/3 BKRS ***** válasza:

Kiemelsz a szamlaloban ab-t es egyszerusitesz vele.

a^2 *b = ab* a

-2ab = ab*(-2)


a^2 * b - 2ab = ab*(a-2)


(a^2*b-2*a*b) /a*b = ab(a-2)/ab =

Egyszerusits ab-vel

es azt kapod, hogy

= a-2

2012. márc. 6. 16:32
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. márc. 6. 20:31