le kell egyszerűsíteni, de nem tudom h ebből h lesz a-2....
valaki leírná részletesen?
2012. márc. 6. 16:03
1/3 anonim válasza:
(a^2*b-2*a*b)/a*b=(a*(a*b)-2*(a*b))/a*b=(a-2)*(a*b)/a*b=a-2
2/3 BKRS válasza:
Kiemelsz a szamlaloban ab-t es egyszerusitesz vele.
a^2 *b = ab* a
-2ab = ab*(-2)
a^2 * b - 2ab = ab*(a-2)
(a^2*b-2*a*b) /a*b = ab(a-2)/ab =
Egyszerusits ab-vel
es azt kapod, hogy
= a-2
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. márc. 6. 20:31