Az eredeti egyenlet
3sqrt3*2^x-sqrt8*3^x=0
odáig jutottam vele, hogy
3sqrt3/2sqrt2 = (2/3)^x
De innen hogyan tünnek el a gyökök?
2011. márc. 3. 18:46
1/4 anonim válasza:
3*√3*2^x = √8*3^x
(2/3)^x = (2√2)/(3*√3)
A jobb oldal
2/3*(√2/√3) = 2/3*√(2/3) = 2/3*(2/3)^1/2 = (2/3)^(1 + 1/2) = (2/3)^(3/2)
Tehát
(2/3)^x = (2/3)^(3/2)
x = 3/2
======
2/4 anonim válasza:
Egy másik útvonalat is mutatok.
3*√3*2^x = √8*3^x négyzetre emelve
3^3*2^(2x) = 2^3*3^(2x)
2^(2x) / 2^3 = 3^(2x) / 3^3
2^(2x-3) = 3^(2x-3)
A két oldalon különböző alapú hatványok szerepelnek, de ugyanazon a hatványon. Ez csak akkor egyenlő, ha a kitevő 0, tehát 2x-3 = 0. Innen x = 3/2.
4/4 A kérdező kommentje:
Igen, és izgalmas is, mint egy jó fantasy film!
Köszi a válaszokat! Zöld kéz ment!
2011. márc. 3. 20:28