S. O. S. Matek házi, vektoros feladat?


Adott egy P0(-1;5) pont. a meredekség: 3 ---> v(1;-3)

Hogy tudom kiszámolni a v pont koordinátáit?

Valaki leírná részletesen?

_


2012. márc. 5. 17:48
 1/3 fakkoff válasza:
de most te leírtad a v koordinátáit, akkor mi a kérdés???
2012. márc. 6. 20:34
 2/3 A kérdező kommentje:
A kérdés az lenne, hogy mi a számítás menete. Mert a megoldás megvan, csak a megoldás menetére lenne szükségem.
2012. márc. 9. 23:17
 3/3 fakkoff válasza:

ja így érthető.

nos ez esetben az egyenes egyenlete y-y0 =m(x-x0), ahol m a meredekség, x0 a P0 első koord., y0 a második. és akkor

y-5=m(x+1) tehát y=3x+8 így megvan az egyenes egyenlete.

de hogy ebből hogy jön ki az (1;-3) azt nem értem. még ha -3-mal számolsz, akkor sem jöhet ez ki. valamelyik adat sztem hibás, mivel ha visszahelyettesítesz, az jön ki, hogy -8=6 vagy -6.

2012. márc. 10. 20:53