Adott egy P0(-1;5) pont. a meredekség: 3 ---> v(1;-3)
Hogy tudom kiszámolni a v pont koordinátáit?
Valaki leírná részletesen?
_
2012. márc. 5. 17:48
1/3 fakkoff válasza:
de most te leírtad a v koordinátáit, akkor mi a kérdés???
2/3 A kérdező kommentje:
A kérdés az lenne, hogy mi a számítás menete. Mert a megoldás megvan, csak a megoldás menetére lenne szükségem.
2012. márc. 9. 23:17
3/3 fakkoff válasza:
ja így érthető.
nos ez esetben az egyenes egyenlete y-y0 =m(x-x0), ahol m a meredekség, x0 a P0 első koord., y0 a második. és akkor
y-5=m(x+1) tehát y=3x+8 így megvan az egyenes egyenlete.
de hogy ebből hogy jön ki az (1;-3) azt nem értem. még ha -3-mal számolsz, akkor sem jöhet ez ki. valamelyik adat sztem hibás, mivel ha visszahelyettesítesz, az jön ki, hogy -8=6 vagy -6.