Hogy lehet faktoriálisoknál egyszerűsíteni?

Pl. 128!/72!-nál ha ezt beírom a számológépbe kiírja, hogy: error. Viszont ha a különbözetet írom be egyenként az meg 1 év. Van valami trükk erre?
2012. febr. 26. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Márpedig az eredmény az (128-72)! lesz, ami így is baromi nagy szám. Máshogy egyszerűsíteni nem tudsz.
2012. febr. 26. 10:59
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. febr. 26. 18:50
 3/6 A kérdező kommentje:
De valami mégsem jó. Ha a különbözet faktoriálisát veszem, akkor más eredmény jön ki.
2012. febr. 28. 09:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát figyelj...

Pl 5! = 1*2*3*4*5, tehát a 128! = 1*2*3*4*....*127*128

Namármost ha ugyanígy felírod nevezőbe a 72!-t, akkor azzal leoszthatsz, és marad 73*74*75*76*...*127*128

2012. febr. 28. 18:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de hogy írom le egyszerűbben a "73*74*75*76*...*127*128"?
2012. febr. 29. 12:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát úgy, hogy 128!/72! :)

Mi a konkrét feladat? Lehet valami csalafintaság van benne. ;)

2012. febr. 29. 17:01