Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valószínűségszámítást az...

Valószínűségszámítást az egyetemen melyik könyvből érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon fontos lenne, magántanárra nincs pénzem, és kéne egy könyv, amiből meg tudnám érteni, mert egyelőre egy feladatot sem értek, pedig analízisből 4-es lettem.:/ Tudom hogy ez totál más, és kétségbe is vagyok esve, hogy semmit nem tudok belőle.:( Várok bármilyen tippet, trükköt a feladatokkal kapcsolatba, hogy kéne megjegyeznem, mert totál keverem, hogy melyik típusba tartozik stb...
2012. febr. 21. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ebből tanultam és elég jól bejött:

[link]


Érdemes beszerezni valahonnan.

2012. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem mondhatom 100%-ra, hogy ez is jó lesz de én ajánlom a [link] könyvet a bólyai sorozatból. Én ezt nem vettem meg mivel nem kellett (még) de a diffegyenletes illetve az integrálos sokat segített mivel mindig elmagyarázta az adott típusú feladatokat majd egy rakat példa során begyakorolhatod.
2012. febr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen szakos vagy?
2012. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy régi motoros írja a Solt György féle könyv sokat segíthet az első lépéseknél, de a ha antikváriumból be tudja szerezni Prékopa András: Valószínűségelmélet műszaki alkalmazásokkal, Vincze István: Matematikai statisztika ipari alkalmazásokkal nem fogja megbánni. Utóbbinál bevezető oldalaira és egy lehetséges későbbi tantárgyra gondoltam. Mindenféleképpen a kombinatorikus valószínűségekkel kezdje, aztán jöhetnek az eloszlástípusok tanulmányozása egy kis analízissel kombinálva. Végére hagyja a generátorfüggvények és karakterisztikus függvények valamint a határértéktételek tanulmányozását. Üdv: Sz.Gy.
2012. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nemzetközi gazdálkodás szakos vagyok, mégis kell műszakos tárgyat tanulnom...csak legyek túl rajta sikeresen! :)
2012. febr. 22. 20:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!