Hogy érdemes megírni egyetemen egy házi dolgozatot?
Személyre szabva kaptunk címeket. Vegyészmérnökire járok, és azt szeretném tudni, hogy ha egy anyagnak egy bizonyos tulajdonságát kell leírni akkor azért egy pár mondatos bevezetőt írjak magáról az anyag összetételéről, felhasználásáról, kötéséről nem? Vagy durr bele írjam a lényeget? Ha valamilyen forrást használok, abból amit ott olvasok kiszedhetem a lényeget ÁTFOGALMAZVA, ha meg nem fogalmazom át, akkor "idézőjel" kell ugye? Utána meg írjam oda kitől, miből idéztem, vagy elég csak az irodalomjegyzékben megjegyezni honnan van?
Köszönöm a válaszokat!
Nezd meg kik szakdoliztak a professzornal akinel irod a hazi dolgozatot, es nezd meg milyen a szakdolik formaja amit a tobbiek irtak.
Ha tudsz szerezni nehany cikket a professzorodtol es megnezed annak a formatumat az meg jobb lehet.
Az egeszet agyon kell hivatkozni, hiszen semmit nem a sajat kutatasaidbol meritesz. Ha nem alakitasz ki jo hivatkozasi szokasokat kesobb meg beleszaladsz egy-ket igen durva meglepetesbe.
Plagizalas :) masnak a munkajat felhasznalni es nem tuntetni fel ... Van vagy 3 fele reference tipus, mi pl. az APA-t hasznaljuk. Nalunk nagyon szigoruan veszik ezt. De tenyleg jobb, ha megkerdezed, mert ez tanar fuggo is :) Nalunk, pl. van Bevezeto, ahol ismereted, hogy mirol fogsz irni, tovabba, hogy az az anayag, amirol irsz, mire hasznaljak. Ez altalaban 300 szo (legalabbis nalunk). Nezz utana ennek is :), hogy van-e szo limited ...
Sok sikert :)
Cikkeknek nemzetközileg elfogadott formastílusa van. A legegyszerűbb, ha bemész az egyetem könyvtárába, kikérsz egy vegyészeti szakfolyóiratot (akár magyar, akár idegen nyelvű, lehetőleg nívós), és végiglapozod. Abból kiderül, milyen legyen a külalak (házi dolgozatnál azért nem annyira merev a dolog), cím, szerző (Te), bevezető, tagolás, tartalom, hivatkozások formája (főleg azt írd ki magadnak, mi mindent kell tartalmaznia az irodalomjegyzékben egy címszónak, látni fogod, hogy mind azonos). Kinézheted a dolgozatban előforduló esetleges képleteknek a hivatkozási formáját, kiemelt részek kiemelésének módját is.
De azért nem kell ezt mereven alkalmazni, a vezető tanárod is tudja, hogy nem profi tanulmányszerző vagy még. Jó hatása annak van, ha a fentiek alapján leírod a vázlatot, és a tanácsát kéred. Egyrészt látszik, hogy önálló vagy, másrészt, hogy kikéred a véleményét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!