Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell jó kiselőadást...

Hogy kell jó kiselőadást csinálni? (egyetemen)

Figyelt kérdés
Nyilván senkitől nem várom,hogy írja meg helyettem,csak néhány tippet kérnék,hogy hogy lehet igazán jól felépíteni.
2011. febr. 14. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elején lehet vmi kis tartalmi összefoglaló.

Ne legyen túl sok szöveg egy dián, inkább csak vázlatszerű legyen. Tegyél bele sok képet, szemléltető ábrát:)

2011. febr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok kép, kevés szöveg. Ha a hallgatóság megkapja a diáidat, hogy tanuljon belőle, akkor a jegyzetoldalra írd le a tartalmát kb. A diákon tényleg csak a neked emlékeztető vázlatpontok legyenek.

Tanuld meg jól a szöveget, ne felolvasd. Persze papírod lehet, ha elakadsz, akkor belepillanthatsz. De jobb, ha magadtól mondod. És férj bele a megadott időbe.

2011. febr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rakjal bele valami vicceset vagy valami erdekeset, ami felkelti a hallgato figyelmet. Pl: en 12-be tartottam egy fel oras eloadast a teleportalasrol, es volt egy olyan resz, h az ember annyi adatbol all, h ha felirnak az osszeset dvd-re akkor 3 akkora epuletet tudnank epiteni mint az empire state building. Meg mikor bemutattam Schrodinger macskajat akkor eleg vicces kepeket raktam bele:P Am mirol kell tarts?
2011. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
olvasás változása,története....nem is az a legnagyobb baj,hogy hogy építem fel,hanem,hogy rettentően izgulós vagyok...remeg kezem lábam,elhal a hangom stb...pedig a tanár nem vérmes,kedves és jóindulatú mindenkivel,de ez sajnos nálam mindig előjön!:S
2011. febr. 15. 16:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nalam is igy volt, de 2 perc utan meg is szunt ahogy belejottem. Csak el ne ajulj mert akkor mar nem tudsz belejonni:D:))
2011. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!