Két űrállomás tömege 100-100 tonna. Mekkora gravitációs erővel vonzzák egymást 1km távolságból. Mekkora gyorsulással indulnának emiatt egymás felé?
Előre is köszönöm a segítségeiteket. Felpontozlak titeket!
2012. febr. 18. 15:20
1/5 Silber válasza:
F=G(m1*m2)/r^2
G=6,67428*10^-11 m^3/(kg*s)
m1=m2=100 t=100000 kg
r=1 km=1000 m
3/5 bongolo válasza:
Az első válasz alapján kijön a vonzóerő. A gyorsuláshoz meg ez kell: F=m·a ahol m az egyik űrállomás tömege.
4/5 bongolo válasza:
Hát jól lemaradtam a válasszal :)
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 18. 16:43