Két űrállomás tömege 100-100 tonna. Mekkora gravitációs erővel vonzzák egymást 1km távolságból. Mekkora gyorsulással indulnának emiatt egymás felé?


Előre is köszönöm a segítségeiteket. Felpontozlak titeket!


2012. febr. 18. 15:20
 1/5 Silber ***** válasza:
100%

F=G(m1*m2)/r^2

G=6,67428*10^-11 m^3/(kg*s)

m1=m2=100 t=100000 kg

r=1 km=1000 m

2012. febr. 18. 15:37
 2/5 Silber ***** válasza:
100%
a=F/m
2012. febr. 18. 15:37
 3/5 bongolo ***** válasza:
100%
Az első válasz alapján kijön a vonzóerő. A gyorsuláshoz meg ez kell: F=m·a ahol m az egyik űrállomás tömege.
2012. febr. 18. 15:55
 4/5 bongolo ***** válasza:
100%
Hát jól lemaradtam a válasszal :)
2012. febr. 18. 15:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 18. 16:43