Kata a téglalapokról tanult.

a) 36 területegységből hányféle téglalapot tudtok kirakni?

(Az oldalak csak egységesek lehetnek)


b) Hány különböző téglalap ez?


Kata tovább töpreng:


c) Az előző téglalapok közül melyiknek legkisebb a kerülete?


2012. febr. 17. 15:38
 1/7 Kinga néni ***** válasza:

1*36

2*18

3*12

4*9

6*6


5 különböző


kerületük: számold már ki!!! :D

2012. febr. 17. 15:49
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:
Szegény Kata! Ilyen nehéz problémát! :-D
2012. febr. 17. 16:11
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Kinga néni

1*36=36

2*18=36

3*12=36

4*9=36

6*6=36

tehát mivel én még nem tanultam téglalap kerületét kiszámolni....de úgy tudom,hogy,....a x b=c

Az előző téglalapok közül melyiknek legkisebb a kerülete,

akkor ilyenkor mi van?köszönöm szépen a segítséget!

alsós tagozatú iskolás

2012. febr. 17. 16:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves második hozzá szóló.........harmadikosnak igen.....nagy feladat.....de amúgy kiszámolom,de akkor vagyok benne biztos,ha ti is segítetek....:)))))
2012. febr. 17. 16:19
 5/7 Shai-Hulud ***** válasza:

2. vagyok,


és NEM gúnynak szántam. Csak tetszik a kérdés - főleg az, hogy valaki, aki még a téglalap kerületét sem tudja kiszámítani, már fel tud tenni Interneten egy hasonló kérdést. :-)


Nos ha nem tudod, a téglalap kerületét úgy számítjuk, hogy összeadjuk az oldalak hosszát. Mivel a téglalapnak két-két egyenlő hosszú oldala van, ezért a kerület:


K = 2*a + 2*b


Nézzük a téglalapokat:


2*1 + 2*36 = 74

2*2 + 2*18 = 40

2*3 + 2*12 = 30

2*4 + 2*9 = 26

2*6 + 2*6 = 24


Tehát melyiknek is a legkisebb a kerülete?

2012. febr. 17. 16:34
 6/7 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm....igen én harmadik osztályos vagyok,és jeles tanuló...de a mama segít sokat,az interneten meg sokat lehet tanulni,akár irodalmi kérdéssel kapcsolatban,akár környezetvédelemmel kapcsolatban,sokszor kapunk olyan faladatokat,hogy a Google-éba beírom,és megtalálom a választ,

akkor ezt a mama nem jól tudta a kerület kiszámítását......mondtam már neki....nagyon sok oktató programunk van,sokat tanulok a számítógépen,akár angolt,sok versenyben már az idén indultam....kisvakond,netmatek,jonathán....

Köszönöm a segítséget,mert itt is sokat tanulok,mert vannak olyan verseny feladatok,amit még nem tanultam,és nem azért kérdezlek benneteket,hogy megoldjátok csak,hanem hogy megértsem a feladat megoldásának a lényegét,mert sajna olyan iskolába járok ahol az alapot megtanuljuk és a tanárnénim másban nem segít....marad a mama...amúgy gépelni is már eléggé tudok,azért is írtam ilyen sokat,ebben meg azt szeretem hogy amit leírok és nem jó már jelzi a gép,és tudom a helyesírásomat is fejleszteni....amúgy kézzel is sokat írunk,napi szinten kb.,2 oldalt....köszönöm Lili

2012. febr. 17. 17:23
 7/7 Shai-Hulud ***** válasza:
:-) Sok sikert Lili, csak így tovább!
2012. febr. 17. 17:31