A feladat a köetkező:
ρ(ró) = 42*10^(-8) Ohm méter.
Egy fogyasztó 150 m hosszú, 0,8mm átmérőjü Nikkelin drótból készült. Mekkora áram halad át rajta ha 12 V feszültséget kapcsolunk rá? Mekkora a teljesítménye? Tudva azt, hogy a kiszámolt ellenállás 0°C-ra érvényes, számítsd ki az ellenállást 1000°C-on, tudva, hogy az ellenállás eggyüthatója 2*10^(-4) fok.
2012. febr. 15. 15:33
1/1 anonim válasza:
I = U/R
R = ρ*l/A
A – keresztmetszet
l – a vezető hossza
R(T) = R(0)*(1 + α*(T – T(0))
T(0) = 0 °C
T = 1000 °C
Vigyázz a mértékegységekre!