Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?


A feladat a köetkező:

ρ(ró) = 42*10^(-8) Ohm méter.

Egy fogyasztó 150 m hosszú, 0,8mm átmérőjü Nikkelin drótból készült. Mekkora áram halad át rajta ha 12 V feszültséget kapcsolunk rá? Mekkora a teljesítménye? Tudva azt, hogy a kiszámolt ellenállás 0°C-ra érvényes, számítsd ki az ellenállást 1000°C-on, tudva, hogy az ellenállás eggyüthatója 2*10^(-4) fok.


2012. febr. 15. 15:33
 1/1 anonim ***** válasza:

I = U/R


R = ρ*l/A


A – keresztmetszet

l – a vezető hossza


R(T) = R(0)*(1 + α*(T – T(0))


T(0) = 0 °C

T = 1000 °C


Vigyázz a mértékegységekre!

2012. febr. 15. 22:08