KÉMIAI SZÁMÍTÁS! VALAKI TUD BENNE SEGÍTENI? SÜRGŐS! (A kérdés lenn)


1430 kJ hőmennyiség befektetésével hány g vizet lehet elbontani? ( A hőveszteségektől eltekintünk)!

Standardállapotban mekkora a keletkező gázok térfogata?


H2O(f) képződéshője: -286 kj/mol.


Ide kell valami kémiai reakcióegyenlet,nem?


2012. febr. 15. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

H2O = 1/2O2 + H2

280 kJ energia szükséges 1 mol víz elbontásához.

1430 kJ energia szükséges X mol víz elbontásához.

=> Egyenes arányosság:

x=1430/280

x=5,11

5,11 mol vizet lehet elbontani 1430 kJ energiával.

5,11 mol víz tömege: 5,11*18=91,93 g

2012. febr. 15. 19:41
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem 286 Kj szükséges???

Vagy ha nem,akkor miért 280???

2012. febr. 15. 20:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a választ! :D
2012. febr. 15. 20:25
 4/5 anonim ***** válasza:
De. Elírtam, így legalább újra számolhatod ;)
2012. febr. 15. 21:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! A mai dogában pont ez a feladat volt így sokat segített. :D
2012. febr. 16. 16:07