1430 kJ hőmennyiség befektetésével hány g vizet lehet elbontani? ( A hőveszteségektől eltekintünk)!
Standardállapotban mekkora a keletkező gázok térfogata?
H2O(f) képződéshője: -286 kj/mol.
Ide kell valami kémiai reakcióegyenlet,nem?
2012. febr. 15. 18:25
1/5 anonim válasza:
H2O = 1/2O2 + H2
280 kJ energia szükséges 1 mol víz elbontásához.
1430 kJ energia szükséges X mol víz elbontásához.
=> Egyenes arányosság:
x=1430/280
x=5,11
5,11 mol vizet lehet elbontani 1430 kJ energiával.
5,11 mol víz tömege: 5,11*18=91,93 g
2/5 A kérdező kommentje:
Nem 286 Kj szükséges???
Vagy ha nem,akkor miért 280???
2012. febr. 15. 20:25
3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a választ! :D
2012. febr. 15. 20:25
4/5 anonim válasza:
De. Elírtam, így legalább újra számolhatod ;)
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! A mai dogában pont ez a feladat volt így sokat segített. :D
2012. febr. 16. 16:07