Matematika házi feladat, hogyan kell megoldani?


1,Egy iskola tanulóinak 8%-a jelest, 24%-a jót 23%-a elégségest és 5%-a elégtelent kapott matematikából a félévi osztályozás során. Hányan jártak ebbe az iskolába, ha 240-en közepest matematika jegyet kaptak?


2,Egy bank 8%-os kamatot ad évente. Mennyi pénzt tegyünk be, hogy 10 év eltelte után 2 millió forintunk legyen? ( Feltételezve, hogy közben a kamatláb nem változik)


3,Egy színház nézőtéren 30 sor van, az első sorban 20 ülőhelyet találunk. Minden további sorban kettővel többen tudnak helyet foglalni, mint az előzőben. Hányan ülhetnek a nézőtéren, ha teltház van ?


Előre is köszönöm szépen a segítséget!


2012. febr. 17. 18:32
 1/3 anonim válasza:

2. feladat


ez egy mértani sorozat

első tag*[q^(n-1)] = n-edik tag

ahol q a hányados, n a tagok száma


pénz*[kamatláb^hányszor kerül rá a kamat] = új pénz

pénz*[(1,08)^10] = 2 000 000

1,08^10 = 2,1589

2 000 000 / 2,1589 = 926 397



3. feladat


ez egy számtani sorozat

első tag + (n-1)*d = n-edik tag

n a tagok száma, d a differencia (a különbség a sorozat szomszédos tagjai között)


első n tag öszege: (első tag + n-edik tag)/2 *n


harmincadik sor:

20 + 29*2 = 78


első 30 tag összege: (20+78)/2 *n = 49*30 = 1470



valami^2, az valami a négyzeten, tehát a ^-vel a hatványozást jelölöm


mindjárt küldöm a megoldást az elsőre is

2012. febr. 17. 19:09
 2/3 anonim válasza:

8% + 24% + 23% + 5% = 60%

a tanulók 40%-a maradt ki, tehát a tanulók 40%-a kapott hármast


240 = n*40% = n*(0,40)

n = 600


---

ez nagyon egyszerű anyag, szóval tegyél meg annyit, hogy tanuld meg rendesen, és írj belőle egy ötös dolgozatot, ha már én elcsesztem negyed órát a válaszok kigondolásával és legépelésével. :D ha valamit nem értesz, kérdezz nyugodtan.

2012. febr. 17. 19:14
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen : )
2012. febr. 18. 19:54