2012. febr. 16. 20:28
1/7 anonim válasza:
Az f(x)=|x| függvény nem deriválható, mivel x=0 helyen "törése" van. Máshol vagy az f(x)=x, vagy az f(x)=-x függvénnyel helyettesíthető, attól függően, hogy pozitív, vagy negatív tartományban van az x.
2/7 anonim válasza:
Már hogy ne lehetne deriválni, csupán a derivált függvény nem lesz folytonos.
x<0-ra -1 lesz a derivált x>0-ra pedig +1, x=0-ban a derivált nincs értelmezve.
Vagy az egész derivált függvényt egy kifejezésben leírva:
(|x|)'=x/gyök(x^2) vagy x/|x|
3/7 anonim válasza:
"Az f függvényt differenciálható függvénynek hívjuk, ha az értelmezési tartományának minden pontjában differenciálható"
Én ebben az értelemben írtam, hogy A függvény nem differenciálható.
4/7 anonim válasza:
Az f(x)=|x| függvény nem differenciálható, ugyanis ha 0-hoz balról és jobbról tartunk egy sorozattal, akkor
lim{h->0-}(|0+h|-|0|)/h=-h/h=-1
lim{h->0+}(|0+h|-|0|)/h=h/h=1,
így 0-ban nem differenciálható.
5/7 anonim válasza:
Ahogy az első mondja, a függvény nem deriválható, csak a két leszűkítése.
6/7 anonim válasza:
7/7 anonim válasza:
Nekem nem kell megnéznem, anélkül is tudom. Az én tudásom kicsit autentikusabb, mint a Wikipédia, nagyon furcsa lenne, ha ott nézném meg.