X abszolútértéknek mennyi a deriváltja?

2012. febr. 16. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az f(x)=|x| függvény nem deriválható, mivel x=0 helyen "törése" van. Máshol vagy az f(x)=x, vagy az f(x)=-x függvénnyel helyettesíthető, attól függően, hogy pozitív, vagy negatív tartományban van az x.
2012. febr. 16. 21:03
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Már hogy ne lehetne deriválni, csupán a derivált függvény nem lesz folytonos.

x<0-ra -1 lesz a derivált x>0-ra pedig +1, x=0-ban a derivált nincs értelmezve.


Vagy az egész derivált függvényt egy kifejezésben leírva:

(|x|)'=x/gyök(x^2) vagy x/|x|

2012. febr. 16. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az f függvényt differenciálható függvénynek hívjuk, ha az értelmezési tartományának minden pontjában differenciálható"

Én ebben az értelemben írtam, hogy A függvény nem differenciálható.

2012. febr. 16. 22:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Az f(x)=|x| függvény nem differenciálható, ugyanis ha 0-hoz balról és jobbról tartunk egy sorozattal, akkor

lim{h->0-}(|0+h|-|0|)/h=-h/h=-1

lim{h->0+}(|0+h|-|0|)/h=h/h=1,

így 0-ban nem differenciálható.

2012. febr. 17. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja, a függvény nem deriválható, csak a két leszűkítése.
2012. febr. 17. 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha a vita helyett inkább megnéznétek, hogy mit írnak erről a Wikipédiában?


[link]

2012. febr. 17. 22:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell megnéznem, anélkül is tudom. Az én tudásom kicsit autentikusabb, mint a Wikipédia, nagyon furcsa lenne, ha ott nézném meg.
2012. febr. 17. 23:22