Mi a megoldása az alábbi feladatoknak?

[link]
2012. febr. 15. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elsőt kiszámoltam. x=1, y=2
2012. febr. 15. 21:33
 2/5 anonim ***** válasza:

Második feladat:

a1 = -1,5

szumma a1..a9 = 40,5

2012. febr. 15. 22:19
 3/5 vurugya béla ***** válasza:

A harmadiknál legyen x, y, z a háromféle vidékről indulók száma.

Ekkor 5x+4y+2z=25 és x+y+z=8.

A második egyenlet 2-szeresét vonjuk ki az elsőből!

3x+2y=9 lesz.

De akkor y osztható 3-mal, ez csak y=3 esetén lesz értelmes.

Akkor pedig x=3 és z=4.


A második kérdés egyszerű binomiális eloszlás, p=2/3, n=10 és k=7 esetén. Helyettesíts a binom. eloszlás képletébe!

Eredmény: P(kszí=7)=(10 alatt a 7)*(2/3)^7*(1/3)^3.

2012. febr. 15. 22:56
 4/5 vurugya béla ***** válasza:

Ha A és B pontokban metszi a tengelyeket, akkor az egyenes egyenlete:

x/A+y/B=1

Itt helyettesítem a P koordinátáit:

2/A+7/B=1

Ebből átrendezéssel:

A=2*B/(B-7)

Amiből: A=2+14/(B-7)

Így a 14 osztható kell legyen B-7-tel, hogy A egész lehessen.

Akkor B-7 lehet -14, -7, -2, -1 és ezek ellentettjei.

Az ezekhez tartozó A-kat kiszámolni, illetve a 8 egyenes egyenletét felírni már nem nehéz egy emelt szintű matekosnak (feltételezem, hogy az vagy, mert ez több mint középszintű feladatsor...)

2012. febr. 15. 23:01
 5/5 vurugya béla ***** válasza:
Bocs, a harmadiknál elírtam, y=3 után x=1 és z=4 a helyes folytatás...
2012. febr. 16. 00:36