2012. febr. 14. 15:25
1/1 anonim válasza:
m/m % = moa./mo. *100%
moa= oldott anyag tömege
mo=oldat tömege.
mo=moa+moldószer.
Ebben az esetben a víz oldószer,a só oldott anyag,így ezt a 2-t összeadjuk,és megkapjuk hogy 600 g-os az oldat.
Így már belehet helyettesíteni:
m/m%=60g/600g*100%
m/m%= 10 tömegszázalékos az oldat.