KÉMIA SEGÍTSÉG KéNE! Holnap dolgozatot írunk kémiából, és a könyvemből nem értem meg. Szóval egy ilyen oldat kiszámításához, milyen képlet kell? 1. Hány m/m-as az az oldat, amit 540g vízből és 60g sóból készítettem? Normális válaszokat várok!

2012. febr. 14. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

m/m % = moa./mo. *100%

moa= oldott anyag tömege

mo=oldat tömege.


mo=moa+moldószer.

Ebben az esetben a víz oldószer,a só oldott anyag,így ezt a 2-t összeadjuk,és megkapjuk hogy 600 g-os az oldat.


Így már belehet helyettesíteni:

m/m%=60g/600g*100%

m/m%= 10 tömegszázalékos az oldat.

2012. febr. 14. 17:25