1. ) Mennyi egy 12,5-ös pH-jú NaOH-oldat koncentrációja? 2. ) Hogy hat egy katalizátor a reakció aktiválási energiájára, sebességére és mechanizmusára? Írjon fel egy bruttó reakcióegyenletet példának!

2012. jan. 31. 13:32
 1/2 BKRS ***** válasza:

NaOH teljesen disszocialonak tekintheto

pH=12,5

Akkor

pOH= 14-12,5= 1,5

lg[OH] = -1,5

[OH] = 10^(-1,5) = 0,0316227766 mol/dm3

Nyilvan ugyanez lesz az NaOH koncentracio is.


2)

Az aktivalasi energiat csokkenti, a sebesseget noveli, a mechanizmus megvaltozhat, a katalizatortol fuggoen.

Peldaul a gepkocsik kipuffogo gazat modosito katalizalt reakcio:

2 CO + 2 NO + Pt + Rh → 2 CO2 + N2 + Pt + Rh

2012. jan. 31. 15:28
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi.
2012. febr. 1. 09:18