2012. febr. 10. 14:52
3/6 Kinga néni válasza:
T=m*a/2
m^2+(a/2)^2=a^2
m^2=a*(3/4)*^2
m=a*sqrt(3)/2
T=a*a*sqrt(3)/4=180
a^2=720/sqrt(3)
innen megvan a, és
K=3*a
4/6 A kérdező kommentje:
Kinga néninek köszönöm, tényleg a kerületre gondoltam terület helyett, le tudná írni akkor (valaki), hogy konkrétan mennyi a kerület (mert a dolgozatba kaptuk ezt a kérdést)?
2012. febr. 10. 17:42
5/6 bongolo válasza:
Leírhatnám egyszerűen, hogy 61,1656, de nem teszem, inkább leírom, máskor jogyan számolhatod ki saját magad:
Tehát ez jött ki Kinga néninek:
K=3*√(4*180/√3)
Van számológéped? Ha van, számold ki vele. Ha nincs, használhatod pl. a Wolfram Alpha-t:
oda bemásolod a fenti képletet (a teljes sort), kiírja az eredményt.
Vagy használhatod egyszerűen a Google-t is. Ott olyat, hogy √ nem lehet írni, helyette angol rövidítést kell, ami sqrt (square root) rendesen zárójelezve. Szóval arra keress rá, hogy
3*sqrt(4*180/sqrt(3))
(Egyébként a Wolfram is tudja persze az sqrt-t, ha a √ gyökjelet nem tudod könnyen beírni.)
6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2012. febr. 11. 22:18