Egy szabályos háromszög területe 180cm2. Mekkora a területe?

2012. febr. 10. 14:52
 1/6 anonim válasza:
180 cm2 :D
2012. febr. 10. 14:59
 2/6 anonim ***** válasza:
180 cm2 xP
2012. febr. 10. 14:59
 3/6 Kinga néni ***** válasza:

T=m*a/2


m^2+(a/2)^2=a^2

m^2=a*(3/4)*^2

m=a*sqrt(3)/2


T=a*a*sqrt(3)/4=180

a^2=720/sqrt(3)


innen megvan a, és

K=3*a

2012. febr. 10. 16:08
 4/6 A kérdező kommentje:
Kinga néninek köszönöm, tényleg a kerületre gondoltam terület helyett, le tudná írni akkor (valaki), hogy konkrétan mennyi a kerület (mert a dolgozatba kaptuk ezt a kérdést)?
2012. febr. 10. 17:42
 5/6 bongolo ***** válasza:

Leírhatnám egyszerűen, hogy 61,1656, de nem teszem, inkább leírom, máskor jogyan számolhatod ki saját magad:


Tehát ez jött ki Kinga néninek:


K=3*√(4*180/√3)


Van számológéped? Ha van, számold ki vele. Ha nincs, használhatod pl. a Wolfram Alpha-t:


[link]


oda bemásolod a fenti képletet (a teljes sort), kiírja az eredményt.


Vagy használhatod egyszerűen a Google-t is. Ott olyat, hogy √ nem lehet írni, helyette angol rövidítést kell, ami sqrt (square root) rendesen zárójelezve. Szóval arra keress rá, hogy


3*sqrt(4*180/sqrt(3))


(Egyébként a Wolfram is tudja persze az sqrt-t, ha a √ gyökjelet nem tudod könnyen beírni.)

2012. febr. 11. 14:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2012. febr. 11. 22:18