Ilyet milyen módszerrel lehet megoldani? Igen extrém matematika, de elvileg már 10. -es módszerekkel meg lehet oldani (9. -es vagyok)


Az olyan féle feladatokra gondolok, hogy pl 10 kérdéses feleletválasztós teszt van, és minden válasznál van 5 válaszlehetőség. És ilyenkor az oké, hogy összesen 5 a 10.-en a lehetőségek száma, de hány lehetőség van ÖSSZESEN akkor, hogyha


a 10 válaszból 8 jó, a többi hibás ?

illetve innen már akkor könnyű kiszámolni azt ,hogy ez mekkora hányada az összesnek, de mégis, hogy kell ?

Előre is köszönöm a válaszokat :D


2012. febr. 6. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Kettő rossz. Az egyik rossz válasz 10, a második 9-féle lehet, viszont a sorrendjük nem számít (ez 10*9/2 lehetőség. Máshogy magyarázva: Ha az első rossz válasz az 1., akkor második 9-féle lehet, ha a 2., akkor 8, összesen 9+8+7+6+5+4+3+2+1 = 10*9/2 lehetőség.), ezenfelül egy rossz válasznál 4-féle lehet megjelölve, így összesen 10*9/2*4*4 = 720 lehetőség van, minden jó válasz egyértelmű. (A többi 8 válasz már egyértelmű.)


Feladat. Számold ki, hányféleképpen lehet, hogy ha minden kérdésre legfeljebb 2 jó válaszlehetőség van; és egy megoldás rossz, ha nem jelöltünk meg minden jót, vagy egy rosszat is megjelöltünk; akkor 8 kérdésre válaszoltunk jól, kettőre rosszul.

2012. febr. 7. 00:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! A feladat, amit adtál, az nagyon durva, de ez alapján megpróbálkozom vele . Köszi :D
2012. febr. 7. 17:23