1. c-9=9-c Mennyi a \\\'c\\\'

2. x×2+2=(x+1)×2 Mennyi az \\\'x\\\'

3. |x+2|=x+2 Mennyi az \\\'x\\\'

4. (x-1)×(x+2)=0 Mennyi az \\\'x\\\'


Előre is köszönöm!


2009. jún. 1. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

c-9=9-c /+c

2c-9=9 /+9

2c=18

c=9


x×2+2=(x+1)×2

2x+2=2x+2

x=x azaz x=bármennyi


|x+2|=x+2


ha x+2>=0 (x>=-2)akkor x+2=x+2 azaz ha x>=-2, akkor igaz

ha x+2<0 (x<-2)akkor

-x-2=x+2 /+x; -2

-4=2x

-2=x (ellent mond a kezdeti feltételnek, tehát ez nem jó)

megoldás x>=-2


(x-1)×(x+2)=0

szorzat akkor nulla, ha tagjai közül legalább az egyik nulla. tehát:

x-1=0 azaz x=1

x+2=0 azaz x=-2

2009. jún. 1. 17:56