Fizikában segítség kellene?


1. Egy motor teljesitménye 7000 LE. Mennyi idő alatt végez el 1082 MJ munkát? ( 1 Megajoule= 1000000 Joule)


2.Egy lift súlya 3500N. Ha beszáll egy 65 kg tömegű ember,akkor 73 másodperc alatt ér fel a hatodik emeletre. Mekkora a motor teljesitménye,ha egy emelet 3m maga?


3. Egy repülőgép tömege 15000 kg. Mennyi munkát végez,miközben a 750 kg tömegű teherárut 900 m magasságba emeli? Mekkora a munkavégzés hatásfoka?


Előre is köszönöm!


2012. jan. 29. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:

1. 1lóerő=735,49875W

A motor teljesítménye P=7000*735,4985=5148491,25

A teljesítmény nem más, mint egységnyi idő alatt végzett munka...azaz P=L/t=>t=L/P t=210,15s=3,5perc

2012. jan. 29. 17:02
 2/2 anonim ***** válasza:
2. Ha beszáll az ember akkor a lift kábele 3565 kg-ot kell, hogy felemeljen. A felhúzóerő F=m*g=35650N. A munka nem más, mint erő szorozva az elmozdulással. L=F*l (l=18...magasság). L=641700J. A teljesítmény P=L/t=8790,41W
2012. jan. 29. 17:11