Fizikában kéne segítség!?


Mekkora sebességgel süllyed kinyitott ernyővel az az ejtőernyős, akinek tömege -felszerelésével együtt- 80 kg, ha a közegellenállási tényező 1,2 és a homlokfelület 25 négyzetméter és a levegő sűrűsége 1,29 kg/köbméter ?

jó lenne képlettel és levezetéssel együtt a megoldás

előre is köszönöm


2011. ápr. 28. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Legyen

A = 25 m² - a test mozgásirányra merőleges felülete

ρ = 1,29 kg/m³ - a közeg sűrűsége

c = 1,2 - a közegellenállási tényező

g = 9.81 m/s² - a nehézségi gyorsulás

v = ? a test sebessége (m/s)


A levegőben zuhanó testre két erő hat:


1. G: Súly - a nehézségi gyorsulás hatása

2. K: Közegellenállás - a súlyerővel ellentétes irányú


Ha ez a két ellentétes irányú erő egyenlő, a test nem gyorsul tovább, hanem az addig elért sebességgel halad tovább.


Képletekkel

G = m * g

K = (A*ρ*c*v²)/2

A két egyenletből az erők egyenlősége esetén

v² = 2*m*g/A*ρ*c


Behelyettesítve és a műveleteket elvégezve adódik

v ≈ 6,368.. m/s

============


DeeDee

**************

2011. ápr. 28. 17:08