Balázs 4-szer annyi éves, mint a kutyája, Rex volt akkor, amikor Balázs 3 évvel volt idősebb, mint Rex most. Kettejük életkorának összege most 18év. Melyikük hány éves?
vagy ezt:
"Bátyám 6-szor annyi idős, mint én. 4 év múlva már csak kétszer olyan idős lesz mint. Hány éves vagyok?" Mi a baj ezzel a feladattal?
2011. nov. 13. 17:16
1/2 anonim válasza:
Balázs Rex
4x x-3 18
4x+x-3=18
5x-3=18
5x=21
x=21/5
Én Bátyám
x 6x
4+x 2x
x+4+x=6x+2x
2x+4=8x
4=6x
x=4/6
2/2 anonim válasza:
Balázs életkora most: Bm
Rex életkora most: Rm
Balázs életkora régebben: Br
Rex életkora régebben: Rr
Amit tudunk:
Bm = 4*Rr
Br = 3 + Rm
Bm + Rm = 18
Bm - Br = Rm - Rr (minden évben mindketten ugyanannyival lesznek öregebbek)
Ebből már gondolom, kiszámolod.