Matekháziba kéne segítség!?


Balázs 4-szer annyi éves, mint a kutyája, Rex volt akkor, amikor Balázs 3 évvel volt idősebb, mint Rex most. Kettejük életkorának összege most 18év. Melyikük hány éves?


vagy ezt:


"Bátyám 6-szor annyi idős, mint én. 4 év múlva már csak kétszer olyan idős lesz mint. Hány éves vagyok?" Mi a baj ezzel a feladattal?


2011. nov. 13. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Balázs Rex

4x x-3 18

4x+x-3=18

5x-3=18

5x=21

x=21/5



Én Bátyám

x 6x

4+x 2x


x+4+x=6x+2x

2x+4=8x

4=6x

x=4/6

2011. nov. 13. 17:41
 2/2 anonim ***** válasza:

Balázs életkora most: Bm

Rex életkora most: Rm

Balázs életkora régebben: Br

Rex életkora régebben: Rr


Amit tudunk:


Bm = 4*Rr

Br = 3 + Rm

Bm + Rm = 18

Bm - Br = Rm - Rr (minden évben mindketten ugyanannyival lesznek öregebbek)


Ebből már gondolom, kiszámolod.

2011. nov. 14. 01:36