Segítség fizikában? (9. es)


Bizonyítsd be minden v0 kezdősebesség esetére, hogy ha a gyorsulás változatlanul hagyása mellett a kezdősebességet megkétszerezem, a fékút a négyszeresére nő.


Nagyon fontos lenne, ha valaki segítene, hálám örökké üldözné


2011. okt. 18. 18:19
 1/2 BKRS ***** válasza:

gyorsulas "a"

sebessseg: v + at

Mikor lesz v+at = 0 ?

t=-v/a idopontban.

Ha 2v a kezdosebesseg,

akkor ez t=-2v/a idopont.

A megtett ut:

s=vt + 0,5at^2

a fekut az a megtett ut amig 0-ra csokken a sebesseg:

s=v*(-v/a) + 0,5a(-v/a)^2

ketszeres kezdosebesseg eseten:

s=2v*(-2v/a) + 0,5(-2v/a)^2 =

=4*v*(-v/a) + 0,5*4*(-v/a)^2 =

4 * [ v*(-v/a) + 0,5a(-v/a)^2 ]

2011. okt. 18. 18:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Tényleg nagyon kedves vagy hogy leírtad!
2011. okt. 18. 19:03