Bizonyítsd be minden v0 kezdősebesség esetére, hogy ha a gyorsulás változatlanul hagyása mellett a kezdősebességet megkétszerezem, a fékút a négyszeresére nő.
Nagyon fontos lenne, ha valaki segítene, hálám örökké üldözné
2011. okt. 18. 18:19
1/2 BKRS válasza:
gyorsulas "a"
sebessseg: v + at
Mikor lesz v+at = 0 ?
t=-v/a idopontban.
Ha 2v a kezdosebesseg,
akkor ez t=-2v/a idopont.
A megtett ut:
s=vt + 0,5at^2
a fekut az a megtett ut amig 0-ra csokken a sebesseg:
s=v*(-v/a) + 0,5a(-v/a)^2
ketszeres kezdosebesseg eseten:
s=2v*(-2v/a) + 0,5(-2v/a)^2 =
=4*v*(-v/a) + 0,5*4*(-v/a)^2 =
4 * [ v*(-v/a) + 0,5a(-v/a)^2 ]
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Tényleg nagyon kedves vagy hogy leírtad!
2011. okt. 18. 19:03