Egy matematikai szakos egyetemi hallgatonak tobb tesztet kell kitoltenie egy felev soran, es azok pontszamainak alapjan kapja az osztalyzatot. A felev vegen kuderult, hogy ha az utolso tesztet 97 pontosra irja, akkor a tesztekre kapott pontok atlaga 90 pont lesz, ha 73 pontosra irja, akkor az atlag 87 pont lesz. Hany tesztet toltott kiba hallgato a felev soran?
Segitsegetek elore is koszonom!
2012. jan. 22. 16:21
1/2 anonim válasza:
Jelöljük s betűvel az eddig kitöltött tesztekre kapott összpontszámot (az utolsót nem számítva)
és jelölje n azt, hogy hány tesztet töltött ki.
2 egyenlet írható akkor fel:
(s+97) / n =90
(s+73) / n = 87
Átszorozva n-el, majd a két egyenletet kivonva egymásból, s kiesik.
24 = 3n
n=8
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! A feladatnak jó megoldása lett :)
2012. jan. 31. 06:13