Öt különböző korú fiútestvér osztozik egy kosár almán. A legfiatalabb kap valamennyit, a korban rákövetkező kétszer annyit. A középső háromszor annyit, mint a legfiatalabb, a korban rákövetkező négyszer annyit, a legidősebb pedig ötször annyit, mint a legfiatalabb testvér. Édesanyjuk igazságtalannak tartja ezt az osztozkodást, ezért meghagyja, hogy 4 nagyobb fia adjon két almát mindegyik öccsének, mert úgy mind az öt testvérnek ugyanannyi almája lesz. Hány alma volt a kosárban?
2012. jan. 21. 08:15
 1/2 anonim ***** válasza:

az első x

a második 2x (mert kétszer annyi)

a harmadik 3x (mert 3szor annyi)

a negyedik 4x (mert négyszer annyi)

az ötödik 5x (mert ? remélem sejted miért:) )



szóval

1 X+8 (mert kap 2szer 4 almát a négy tesótólÖ

2 2x+4 (mert kap 3szor 2 és abból 2)

3 3x (az marad)

4 4x-4

5 5x-8


szóval ezek mind egyenlőek tehát akkor kiválasztasz bármelyiket és megcsinálod egyenletnek pl


x+8=2x+4 /-4

x+4=2x /-x

4=x


és akkor volt x+2X+3X+4X+5X=15X (Ennyi alma van)

15 szorozva 4= 60 alma


ellenőrizni már nincs időm :DDD bocsi nem sokká felvételi :DDDDDDDDDDDD jááj drukkolj

2012. jan. 21. 08:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,drukkolok :D
2012. jan. 21. 10:43