Öt különböző korú fiútestvér osztozik egy kosár almán. A legfiatalabb kap valamennyit, a korban rákövetkező kétszer annyit. A középső háromszor annyit, mint a legfiatalabb, a korban rákövetkező négyszer annyit, a legidősebb pedig ötször annyit, mint a legfiatalabb testvér. Édesanyjuk igazságtalannak tartja ezt az osztozkodást, ezért meghagyja, hogy 4 nagyobb fia adjon két almát mindegyik öccsének, mert úgy mind az öt testvérnek ugyanannyi almája lesz. Hány alma volt a kosárban?2012. jan. 21. 08:15
1/2 anonim válasza:
az első x
a második 2x (mert kétszer annyi)
a harmadik 3x (mert 3szor annyi)
a negyedik 4x (mert négyszer annyi)
az ötödik 5x (mert ? remélem sejted miért:) )
szóval
1 X+8 (mert kap 2szer 4 almát a négy tesótólÖ
2 2x+4 (mert kap 3szor 2 és abból 2)
3 3x (az marad)
4 4x-4
5 5x-8
szóval ezek mind egyenlőek tehát akkor kiválasztasz bármelyiket és megcsinálod egyenletnek pl
x+8=2x+4 /-4
x+4=2x /-x
4=x
és akkor volt x+2X+3X+4X+5X=15X (Ennyi alma van)
15 szorozva 4= 60 alma
ellenőrizni már nincs időm :DDD bocsi nem sokká felvételi :DDDDDDDDDDDD jááj drukkolj
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,drukkolok :D
2012. jan. 21. 10:43