Fizika, Kepler törvénye? Segítesz? :S


Kaptunk egy feladatot,de semmi képletet nem írtunk hozzá,de jó lenne valahogy megoldani,mert jegyre megy . Valaki segít ? :S

Kepler 3.törvényének definícióját írtuk fel,és a példa:

A Jupiter 12 év alatt kerüli meg a Napot,hányszor messzebb kering a Földnél?

A Föld a1=1 csillagaszati egyseg tavolsagban T1=1 év alatt kerüli meg a Napot . a2=?


2012. jan. 15. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Kepler 3. törvénye: A bolygók Naptól való átlagos távolságainak (a, a pálya fél nagytengelyeinek) köbei úgy aránylanak egymáshoz, mint a keringési idejük (T) négyzetei. Ez azt jelenti, hogy (Mivel a Föld és a Jupiter nagyjából kör pályán kering, ezért a fél nagytengely a pálya sugarával lényegében egyezik.)


a1^3/a2^3 = T1^2/T2^2.

T1, T2, a1 adott, akkor

a2^3 = T2^2/T1^2 * a1^3

a2 = köbgyök(T2^2/T1^2) * a1 = köbgyök((12 év)^2/(1 év)^2) * 1 CsE, kb. 5,25 CsE, azaz kb 5,25-ször messzebb kering, mint a Föld.

2012. jan. 15. 13:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !!! :))) Tényleg,köszönöm,kedves vagy :))
2012. jan. 15. 18:17