2CO + O2 = 2CO2 ΔrH= -566 kJ/mol
A megoldásban meg ez van:
2 mol CO elégetésekor 566kJ hő szabadul fel.
Fent még kJ/mol -t írt, itt meg már 2 mol-ra 566kJ a fejlődő hő. Akkor hogy van ez?
Segítenél, mert nem esik le a dolog.
Köszönöm a segítségedet előre is .
2012. jan. 11. 14:31
2/3 Silber válasza:
Itt valami nem kóser. A reakcióhő mértékegysége kJ. Tehát valszeg a /mol nem szükséges.
Már csak azért sem jó, mert dHr=dH(Termékek)-dH(Reagensek), jelen esetben:
-566=2(dH(CO2)-dH(CO))
-283=dH(CO2)-dH(CO)
Irodalmi adat: dH(CO2)=-393,5, dH(CO)=110,5
Behelyettesítve kiadja. A dHr=-566 kJ a helyes a kJ/mol helyett.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor elvan írva a könyvben ez a kJ/mol mérték egység dolog.
2012. jan. 11. 17:45