N=1500
l=10mm
I=2A
B=?
vasmágnes!
ennyi a feladat, de fontos lenne! nagyon megköszönném
2012. jan. 7. 21:01
1/2 anonim válasza:
Tehát én így számolnám:
B=u*H
u0 (mű núll, ez egy állandó)= 12,56*10^-7Vs/Am
H=N*I/l = 1500*2A/10*10^-3m = 300kA/m
Most behelyettesíted a fenti képletbe, és ezt kapod:
B=u*H=12,56*10^-7Vs/Am*300*10^3A/m=0,3768T
Tehát a megoldás: 0,3768T (Tesla)
2/2 A kérdező kommentje:
ez 10.es anyag és ilyeneket nem veszünk amit írtál :O
de azért köszönöm! :)
2012. jan. 8. 18:17