N=1500

l=10mm

I=2A

B=?

vasmágnes!


ennyi a feladat, de fontos lenne! nagyon megköszönném


2012. jan. 7. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
42%

Tehát én így számolnám:

B=u*H


u0 (mű núll, ez egy állandó)= 12,56*10^-7Vs/Am


H=N*I/l = 1500*2A/10*10^-3m = 300kA/m

Most behelyettesíted a fenti képletbe, és ezt kapod:

B=u*H=12,56*10^-7Vs/Am*300*10^3A/m=0,3768T


Tehát a megoldás: 0,3768T (Tesla)

2012. jan. 7. 23:14
 2/2 A kérdező kommentje:

ez 10.es anyag és ilyeneket nem veszünk amit írtál :O

de azért köszönöm! :)

2012. jan. 8. 18:17