1) Mutassuk meg hogy 10 a hatodikon - 5 a hetediken összetett szám?

2012. jan. 14. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Mutassátok...


Amúgy 10^6 - 5^7 = (2*5)^6 - 5^7 = 2^6*5^6 - 5^7 = 5^6*(2^6 - 5) = 5*5*5*5*5*5*(64 - 5) = 5*5*5*5*5*5*59, ami összetett.

2012. jan. 14. 20:12
 2/2 anonim ***** válasza:
Némileg egyszerűbb, ha csak annyit mondasz, hogy 10^6 0-ra végződik, 5^7 pedig 5-re, a különbségük tehát 5-ra fog végződni, és minden 5-re végződő szám osztható 5-tel, tehát összetett.
2012. jan. 14. 20:14