Hány olyan négyjegyű pozitív egész szám van, amely 16-tal osztva 4-et,20-szal osztva pedig 5-öt ad maradékul?

2012. jan. 12. 08:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy sincs. Ha egy szám 16-os maradéka 4, akkor páros. Ha pedig 20-as maradéka 5, akkor mindenképp páratlan. Egy szám meg nem lehet egyszerre páros és páratlan.
2012. jan. 12. 09:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha le kell vezetni esetleg:


(x-4)/16=x

(x-5)/20=x


---------


(x-4)/16=(x-5)/20 /*16

x-4=((x-5)/20)*16

x-4=(16x-80)/20 /*20

20x-80=16x-80 /+80

20x=16x /osztva 20


x=0,8x



Tehát az nem lehet, hogy egy szám megegyezik azzal,hogyha azt a számot 0,8-al megszorzod. Tehát nincs.

2012. jan. 12. 10:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jan. 13. 06:23