2012. jan. 12. 08:01
1/3 anonim válasza:
Egy sincs. Ha egy szám 16-os maradéka 4, akkor páros. Ha pedig 20-as maradéka 5, akkor mindenképp páratlan. Egy szám meg nem lehet egyszerre páros és páratlan.
2/3 anonim válasza:
Ha le kell vezetni esetleg:
(x-4)/16=x
(x-5)/20=x
---------
(x-4)/16=(x-5)/20 /*16
x-4=((x-5)/20)*16
x-4=(16x-80)/20 /*20
20x-80=16x-80 /+80
20x=16x /osztva 20
x=0,8x
Tehát az nem lehet, hogy egy szám megegyezik azzal,hogyha azt a számot 0,8-al megszorzod. Tehát nincs.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jan. 13. 06:23