Matematika feladat megoldása?


Egy desszertes dobozban háromfajta csokoládé van:

-barna csomagolású, amiben két darab mogyoró van,

-fehér csomagolású, amiben egy darab mogyoró van,

-drapp csomagolású, amiben nincs mogyoró.

A dobozban lévő 33 darab csokoládéban összesen 32 mogyoró van. A barna és a fehér csokoládék számának összege kétszerese a drapp csokoládék számának.

a, Hány darab drapp csomagolású csokoládé van?

b, Hány darab barna csokoládé van?

c, Hány darab fehér csokoládé van?

számolást is lécci :)

előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 14. 19:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Háromismeretlenes egyenletrendszer. Jelölje b a barna, f a fehér, és d a drapp csomagolású csokik számát.

A csokik összes számára felírható:

(1) b + f + d = 33

A mogyorók számára felírható:

(2) 2b + f = 32

A barna és a fehér csokoládék számának összege kétszerese a drapp csokoládék számának:

(3) b + f = 2d


Ha (3)-t behelyettesíted (1)-be:

d + 2d = 3d = 33

d = 11


d = 11-et behelyettesítheted (3)-ba, és azt kapod, hogy

(4) b + f = 22


(4)-t behelyettesítheted (2)-be, és azt kapod, hogy

b + 22 = 32

b = 10


b és d értékét behelyettesítheted (1)-be, és azt kapod, hogy

11 + 10 + f = 33

f = 12

2012. jan. 14. 20:03