Hogy számítom ki az egységárakat?


Pl:

65 grammos,fogyasztói ára:77ft

2,4 kg fogyasztói ára:6300

250 db fogyasztói ára:440

0,75l fogyasztói ára:600


Hogy kell ezeket kiszámítani?

A válasz(okat) előre is köszönöm!


2012. jan. 13. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

65g - 77Ft

1g - 77/65= 1,18Ft/g


2,4kg - 6300Ft

1kg - 6300/2,4= 2625Ft/kg


250db - 440Ft

1db - 440/250= 1,76Ft/db


0,751db - 600Ft

1db - 600/0,751= 798,93ft/db


Remélem erre gondoltál.

2012. jan. 13. 18:10
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jan. 13. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:

A harmadik az nem 0,751 db, hanem 0,75 l (liter), gondolom :)

Ez esetben:

0,75 liter ára 600 Ft

1 liter ára: 600/0,75 = 800 Ft.

2012. jan. 13. 21:50