Pl:
65 grammos,fogyasztói ára:77ft
2,4 kg fogyasztói ára:6300
250 db fogyasztói ára:440
0,75l fogyasztói ára:600
Hogy kell ezeket kiszámítani?
A válasz(okat) előre is köszönöm!
2012. jan. 13. 18:04
1/3 anonim válasza:
65g - 77Ft
1g - 77/65= 1,18Ft/g
2,4kg - 6300Ft
1kg - 6300/2,4= 2625Ft/kg
250db - 440Ft
1db - 440/250= 1,76Ft/db
0,751db - 600Ft
1db - 600/0,751= 798,93ft/db
Remélem erre gondoltál.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jan. 13. 20:16
3/3 anonim válasza:
A harmadik az nem 0,751 db, hanem 0,75 l (liter), gondolom :)
Ez esetben:
0,75 liter ára 600 Ft
1 liter ára: 600/0,75 = 800 Ft.